Mēs dzīvojam pasaulē, kur viedtālruņi ir visuresoši, planšetdatori ir izplatīta parādība, un pat viedpulksteņi ir lieta, par kuru cilvēki runā regulāri. Bet visu šo sasniegumu laikā pazemīgais klēpjdators ir izturējis – un tam ir savi iemesli.  Kad pienāk laiks strādāt, neatkarīgi no tā, vai tā ir fotoattēlu rediģēšana, e-pasta ziņojumu rakstīšana, dokumentu sastādīšana vai kontaktu uzturēšana ar kolēģiem un ģimeni, klēpjdatori viennozīmīgi ir ērtākais veids, kā to visu darīt. Protams, viedtāruņi ir ieņēmuši nozīmīgu vietu mūsu dzīvē, jo ar tiem var pat spēlēt automātus internetā un daudz funkcijas patiešām var veikt izmantojot telefonus, bet tieši tāpat, daudz ko var paveikt tikai izmantojot klēpjdatoru.

Nopirkt sliktu klēpjdatoru kļūst arvien grūtāk, taču 2021. gada labāko klēpjdatoru no labiem klēpjdatoriem šķir tas, kā tie līdzsvaro jaudu, efektivitāti, pārnesamību un komfortu. Labākajā klēpjdatorā vajadzētu būt fantastiskai tastatūrai un skārienpaliktnim – galu galā tie ir divi svarīgākie iemesli, kāpēc jūs izvēlaties klēpjdatoru, nevis viedtālruni vai planšetdatoru. Tā displejam jābūt viegli pamanāmam, spilgtam un pietiekami asam. Tam vajadzētu būt pietiekami jaudīgam, lai veiktu gandrīz visu, izņemot intensīvu video rediģēšanu. Tam jābūt viegli pārnēsājamam no vienas vietas uz otru, un tam vajadzētu būt jaudīgai baterijai.

1. MacBook Air

2020. gada beigu MacBook Air, ko darbina Apple M1 procesors, ir labākais klēpjdators, ko varat iegādāties.

Pēc izskata šim klēpjdatoram ir daudz kopīga ar Intel darbināmo MacBook Air, ko Apple izlaida šī gada sākumā, ieskaitot to pašu 2560 x 1600 ekrānu, Touch ID, 720p tīmekļa kameru, pirkstu nospiedumu sensoru un šķērveida slēdža tastatūru.

Bet jaunais procesors ir šova zvaigzne: tas ir ātrs. Pārbaudot, tas pārvarēja intensīvas fotoattēlu un video rediģēšanas slodzes labāk nekā gandrīz jebkurš Intel darbināms klēpjdators.

2. HP Spectre x360 14

Ir grūti atrast kaut vienu sūdzību par Spectre x360 14. Tā ir ļoti krāšņa ierīce ar izturīgu uzbūvi un izcilu izskatu.

Bet Spectre x360 14 ir ne tikai glīts: to ir arī prieks izmantot kā ikdienas darba palīgu. Intel jaunākie 11. paaudzes procesori un integrētā Iris Xe grafika nodrošina izcilu veiktspēju bez palēnināšanās. Un no ierīces ir iespējams iegūt vidēji 10 stundas ilgu akumulatora darbības laiku – tas ir viens no labākajiem rezultātiem.

Spectre ietver ietilpīgu 3: 2 displeju, un, ja FHD izšķirtspēja neatbilst jūsu iedomām, ir pieejamas OLED un 1000 nit opcijas. Ir pat irbulis, kas magnētiski piestiprinās Spectre sānos – tas ir ērti, ja ierīci izmantojat kā planšetdatoru. Gandrīz visi citi šī klēpjdatora aspekti, sākot no tā ērtās tastatūras un gludās skārienpaliktņa līdz basa smagajam audio un praktiskajai portu izvēlei, konkurē vai pārsniedz labākos datorus tirgū.

3. LG Gram 17

Pat ja iepriekš esat izmantojis vieglu klēpjdatoru, ir grūti izskaidrot, cik viegls ir LG Gram 17. Tam ir masīvs 17 collu displejs, bet tas tāpat sver pavisam nedaudz. Datora pacelšana var sajaukt jums prātu; jums liekas, ka jūs neko neturat.

Bet Gram 17 svars nav vienīgā izcilā iezīme. Tam ir arī daži no labākajiem akumulatora darbības ilgumiem, ko varat iegūt. Pievienojiet lielisku tastatūru, stabilu portu izvēli, klusus ventilatorus un ātru procesoru, un šajā ierīcē nav kam nepatīk.

Labāko klēpjdatoru top 3 2021. gadā